Nowy numer „Sygnalisty Leszna”!

Ukazał się nowy numer niezależnego informatora gminnego „Sygnalista Leszna” (6/2017), a w nim wiele ciekawych artykułów.

„Gmina Leszno nie ma pomysłu na swoją rozbudowę, wizji rozwoju na najbliższe kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Dostosowuje jedynie plany do tego, co na jej terenie zdarzyło się wcześniej.” – pisze Joanna Kotlis w artykule o miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.

„Odnajdziemy ten pokój, zwiastowany karteczkami POLICJA podążając za wskaźnikiem, na pierwszym piętrze GOK-u. Lokal o niejasnym przeznaczeniu,który jest właściwie do niczego w ocenie pana Komendanta, ale od biedy i za ów jest Wójtowi wdzięczny.” – Stanisław Wrzesiński i jego refleksje po społecznej debacie „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie”.

„Monumentalna, jak na nasze możliwości, świątynia – wyznaczyła na wsze czasy rytm życia parafian, chrzty, śluby, pogrzeby, uroczyste procesje, wizyty zacnych gości duchownych i świeckich – słowem stała się sercem Leszna.” – o historii kościoła w Lesznie opowiada Adam Bartosik.

„Marzę o tym, aby grać na jak najwyższym poziomie i stale się doskonalić. Mam nadzieję, że dzięki mojemu zaangażowaniu i ciężkiej pracy będę coraz lepsza i może kiedyś zagram w barwach biało-czerwonych z orzełkiem na piersi.” – zapowiada w wywiadzie Wiktoria Wisnowska, reprezentantka kadry Mazowsza w piłce nożnej.

 

W tym numerze także:

  • Bilans Rady Gminy. Czyli co liczby mówią o pracy naszych radnych
  • Rok Aktywnego Patrolu
  • Leszno i Zaborówek – to jest teraz moje miejsce. Tomasz Fraszczyk o tym co widzi, co słyszy, co myśli
  • Trzecie aktywne spotkanie ze Świętym Mikołajem

Szukajcie w skrzynkach na listy, czytajcie w internecie!