Trzecie aktywne spotkanie ze świętym Mikołajem

Organizowane przez Stowarzyszenie „Aktywne Leszno”objazdowe spotkania ze świętym Mikołajem stały się już tradycją. W tym roku po raz trzeci powozosanie Mikołaja w eskorcie elfów na rowerach krążyły po naszej gminie.
W organizacji jego wizyty wsparło nas Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Leszno.
Pierwszy etap objazdu rozpoczął się w sobotę 9 grudnia. W pochmurne przedpołudnie konny wóz wyładowany paczuszkami ze słodyczami i drobnymi niespodziankami wyruszył w kierunku Zaborówka, gdzie dzieci zgotowały orszakowi entuzjastyczne przyjęcie. Wyzwoliliśmy tyle dobrej energii, że nawet słońce wyszło zza chmur. Kulminacją tego dnia było odebranie pakietu listów od dzieci, zebranych w ramach akcji„Wyślij list do świętego Mikołaja” w sklepie Środkowa 46 w Zaborowie, i spotkanie z najmłodszymi pod Karczmą Zaborów, gdzie Stowarzyszenie Nordic Walking – Rysie Razem zorganizowało w tym czasie przedświąteczne „Choinkowe warsztaty”. Tłum uczestników długo nie wypuszczał Mikołaja w powrotną podróż do Laponii. Mikołaj i jego elfy zostali też obsypani pierniczkami własnoręcznie wykonanymi przez dzieci.
Po odpoczynku świąteczny orszak w niedzielę wyruszył w objazd Leszna i okolic, poczynając od Powązek, Grądów i Marianowa. Powozosaniom towarzyszyły elfy na rowerach. Rekord frekwencji padł przy ulicy Tuwima, gdzie tłum dzieci i rodziców zebrał się na długo przez planowaną godziną przyjazdu Mikołaja. Gdy święty już nadjechał, długo rozdawał prezenty, odbierał kolorowe listy wymarzonych podarków i pozował do zdjęć. Wesoła i rozdzwoniona kolumna pojechała potem dalej przez centrum Leszna, koło Urzędu Gminy, przez ulicę Szkolną, plac przy Carrefourze i ulicę Błońską aż na ulicę Fabryczną.
Mamy nadzieję, że uprzyjemniliśmy dzieciom oczekiwanie na Boże Narodzenie i że w przyszłym roku jeszcze tłumniej będą wypatrywać naszego orszaku. W imieniu Stowarzyszenia dziękujemy Ace’owi Venturze, który ciągnął mikołajowy wóz, i Michałowi Walędziakowi, który tak sprawnie powoził, oraz wszystkim wolontariuszom.

Katarzyna Bażyńska-Chojnacka

Zobacz galerie:
Dzień 1: Zaborówek, Zaborów
Dzień 2: Powązki, Grądy, Marianów, Leszno