Pomoc dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lesznie

Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego zwracają się z ogromną prośbą do Mieszkańców Gminy Leszno i do wszystkich ludzi dobrego serca!

Jesteśmy przedstawicielami młodzieży niepełnosprawnej z SOSW w Lesznie. Od lat w październiku mamy możliwość uczestniczenia w turnusie rehabilitacyjnym w Jarosławcu nad morzem. Zajęcia rehabilitacyjne są dla nas szansą wyrównania różnic, jakie dzielą nas z naszymi pełnosprawnymi rówieśnikami i nadzieją na pełniejszą integrację społeczną. 

W bieżącym roku borykamy się jednak z dużymi problemami logistycznymi i finansowymi. Transport pociągiem do miejsca docelowego na skutek konieczności przesiadek, wydłużonego czasu podróży jest dla nas bardzo uciążliwy , a w drodze powrotnej niemożliwy z powodu zmiany rozkładów jazdy pociągów. Ta sytuacja wymusza na nas konieczność wynajęcia autokaru. Udało nam się znaleźć środek transportu za bardzo preferencyjną cenę 3.500 tys. złotych lecz zebranie nawet takiej kwoty jest dla nas nieosiągalne.

Liczymy na wielkie serca mieszkańców naszej gminy. Może znajdą się wśród nas ludzie, których poruszy naszą sytuacją i zechcą wesprzeć cel zbiórki dobrowolną kwotą.

Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy!

 

Pomóżmy dzieciakom jak co roku wyjechać na ten obóz! Bardzo potrzebują naszej pomocy. Każda złotówka się liczy!

Pieniądze można przelewać na konto naszego Stowarzyszenia z dopiskiem: „SOS dla SOSW”

92 1240 2164 1111 0010 6814 4563