Nie bądź łoś – zrób coś! #4 Na Tomczyn i kładkę! Zapowiedź.

Zapraszamy wszystkie leśne zwierzątka z gminy i nie tylko. Łosie, Rysie, Dziki i wszystkich zaprzyjaźnionych, albo chętnych nas poznać. W najbliższą niedzielę czwarty w tym roku Łoś.

Z racji zapowiedzianych możliwych opadów deszczu i przewidywanych „atrakcji” w postaci przedzierania się przez zarośla tym razem postawimy na silną grupę pieszą. Mamy jednak cichą nadzieję, że pogoda okaże się łaskawa i Łoś odbędzie się w znanej konwencji: spacerem, biegiem, rowerem!

Na razie plan jest taki:

Zobaczymy, co słychać na Jeziorze Tomczyn. Niczym prawdziwe łosie zapuścimy się w mniej lub bardziej znane zakątki tego urokliwego miejsca. Następnie przemaszerujemy wkoło jeziora na wschodnią stronę (możliwe, że groblą porośniętą brzózkami) i ruszymy na północ w stronę Kanału Zaborowskiego. 18Co prawda do kalendarzowej wiosny jeszcze daleko, ale może znajdziemy na podmokłych terenach jakieś jej subtelne oznaki?

Łosiowa trasa piesza to około 13-14km.

Jeżeli macie propozycje urozmaicenia trasy, piszcie.

Jeżeli ktoś ma chętną, zwartą i szybką niczym gromada dzików ekipę biegową, informujcie – zrobimy dla Was trasę tak żeby udało się spotkać gdzieś na szlaku.

Jeżeli ktoś koniecznie będzie chciał tej niedzieli rowery to też śmiało. Czekamy na propozycje.

Niedziela, 21.02.2016 – Start o 11 z końca ul. Szkolnej w Lesznie!

Widzimy się na szlaku!